TR
EN
TR

EN

ÖZLEM ATAÜNAL

AKKÖK HOLDİNG

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

BİYOGRAFİ

1985 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nden, 1989 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine İktisat Bankası’nda başlayan Ataünal, Körfezbank’da Şube Müdürlüğü’nden, Müşteri İlişkileri Yönetimi Bölüm Başkanlığı’na kadar çeşitli görevlerde bulundu. 2000 yılında, Akenerji’nin Bütçe ve Finans Müdürü olarak Akkök Grubu’na katıldı.

Ataünal, 2005 – 2022 yılları arasında Akkök Holding’de CFO olarak görev alırken, 2012 yılında Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atandı. 2017 yılında ise Akkök Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Yıllar içinde farklı sorumluluklar üstlenen Ataünal, halen Akkök Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu görevlerinin yanı sıra, AKCEZ, Akenerji, Sepaş Enerji ve Aktek Bilişim Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olup, diğer grup şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Ataünal, 2013 yılından bu yana TÜSİAD’a üyedir.

YÖNETİM KURULU'NUN DİĞER ÜYELERİ

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.