TR
EN
TR

EN

İHSAN GÖKŞİN DURUSOY

AKKÖK HOLDİNG

İCRA BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ

BİYOGRAFİ

1964 yılında Denizli’de doğan İhsan Gökşin Durusoy, 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi alarak mezun olmuştur. Kariyerine Arçelik’te Üretim Mühendisi olarak başlamıştır. 1988-1989 yıllarında İzmir Demir Çelik A.Ş.’de Mali İşler ve Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev alan Durusoy, 1989’da Akkök Grubu’na bağlı Ak-Al Tekstil Sanayii A.Ş.’de Bütçe Planlama Şefi olarak işe başlamıştır.

Durusoy, aynı şirkette sırasıyla Bütçe Planlama Müdürü ve Stratejik Planlama Direktörü olarak sorumluluk üstlenmiştir. 2007 yılında özgün ve büyük ölçekli gayrimenkul projelerine imza atma hedefiyle kurulan Akiş GYO’da önce Genel Müdür Yardımcısı, 2009 yılından itibaren de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Sayın Durusoy, Ocak 2023 itibariyle Akkök Holding İcra Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Ayrıca Aksa Akrilik, Akkim ve Akiş GYO’da Başkan Vekili olarak görev alan Durusoy, farklı Akkök Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

YÖNETİM KURULU'NUN DİĞER ÜYELERİ

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.