TR
EN
TR

EN

KURUMSAL

Akkök Holding Yönetim Kurulu

AKKÖK HOLDİNG

Ülkemizin saygın müteşebbislerinden merhum Raif Dinçkök tarafından 1952 yılında temelleri atılan Akkök Holding, 70 yılı aşkın birikimiyle Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alıyor.

Kimya, enerji, kompozit ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Holding bünyesinde, dördü yurt dışında olmak üzere, 24 operasyonel şirket ile 22 üretim tesisi bulunuyor. 6.700’ü aşkın çalışanıyla, yer aldığı sektörlerde yurt dışı piyasalarını yakından izleyen Akkök Holding, tüm şirketleriyle birlikte küresel rekabet koşullarını yakalamayı ve dünya standartlarına ulaşmayı hedefliyor. 2022’de toplamda 78,5 milyar TL ciro elde eden Akkök Holding, ihracatta ise %30 artış kaydederek 797 milyon dolara ulaştı.

Toplumun yaşam kalitesini artırmak ve sürdürülebilirlik Akkök Holding’in en önemli amaç ve değerleri arasında. Akkök Holding, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak sürdürülebilirlik yaklaşımını evrensel standartlarda tutmayı hedefliyor, 2008 yılından bu yana her sene düzenli olarak Sürdürülebilirlik Raporu yayınlıyor. Faaliyet gösterdiği bölgelerde sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine öncülük etme hedefiyle sanat, eğitim ve spor odaklı birçok projeyi hayata geçiriyor.

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.