TR
EN
TR

EN

Dr. YILMAZ ARGÜDEN

AKKÖK HOLDİNG

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

BİYOGRAFİ

Dr. Argüden kurumları geleceğe hazırlama çalışmaları, geliştirdiği yaratıcı ve yenilikçi yönetim stratejileri ve toplumsal katkılarıyla dünyada tanınan ARGE Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Rothschild & Co. yatırım bankasının Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra kariyeri boyunca çeşitli ülkelerde 70’i aşkın şirketin yönetim kurullarında görev almıştır. Çalışma yaşamına Koç Holding AR-GE Merkezinde başlamış olan Dr. Argüden daha sonra The RAND Corporation’da Stratejik Analizler Uzmanı olarak çalışmıştır. Kısım Amiri görevini üstlendiği Dünya Bankası Krediler Bölümünde ise 20 ülkeyle çalışmıştır. 1988-1990 yılları arasında Özelleştirme Programının sorumluluğunu yürüten Dr. Argüden, 1991’de, ekonomi konusunda Başbakan Başdanışmanı olarak görev yapmıştır. KalDer Başkanlığı döneminde Ulusal Kalite Hareketini başlatan Dr. Argüden, Ulusal Ağlar Dünya Başkanı seçilerek dünyanın en yaygın sürdürülebilirlik platformu olan UN Global Compact Yönetim Kurulu’nda görev yapmıştır.

Yönetim kurulları ve yönetişim konusundaki çalışmalarıyla dünyada tanınan, kitapları ve makaleleri birçok dilde yayınlanan Dr. Argüden, Business at OECD Yönetişim Komitesi Başkanlığı ve IFC Kurumsal Yönetişim Grubu Danışma Kurulu üyeliği gibi uluslararası görevler ile Argüden Yönetişim Akademisi’nin Mütevelli Heyet Başkanlığı’nı yürütmektedir. Boğaziçi Üniversitesi’ni hem akademik birincilik, hem de öğrenci liderliği için Rektör Ödülü’nü kazanarak tamamlayan ve Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi basketbol takımlarında oyun kurucu olarak üç sene üst üste Türkiye Basketbol Şampiyonluğu’nu kazanan Dr. Argüden, Türkiye Basketbol Federasyonu’nda da Asbaşkan olarak görev yapmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi’nde, Koç Üniversitesi’nde ve Harp Akademileri’nde strateji, yönetişim ve sürdürülebilirlik dersleri vermiştir. Kariyeri boyunca Üstün Vatandaşlık, Stratejik Liderlik, Kalitede Liderlik gibi birçok mesleki ödül kazanan Dr. Argüden, Dünya Ekonomik Forumu tarafından Geleceğin 100 Küresel Lideri arasına seçilmiştir.

YÖNETİM KURULU'NUN DİĞER ÜYELERİ

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.