TR
EN
TR

EN

AHMET CEMAL DÖRDÜNCÜ

AKKÖK HOLDİNG

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

BİYOGRAFİ

1953 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Cemal Dördüncü, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Mannheim ve Hannover Üniversitelerinde lisansüstü çalışmaları yapmıştır. İş hayatına Almanya’da bulunan Claas OHG firmasında başlayan Dördüncü, 1984-1987 yılları arasında Türkiye’de Mercedes Benz A.Ş. firmasında kariyerine devam etmiştir. Ahmet C. Dördüncü, 1987 yılında Sabancı Grubu’na katılmış ve 1998 yılına kadar Kordsa A.Ş.’de çeşitli görevler üstlenmiştir. 1998 yılında, Grubun DUSA firmasında, DUSA Güney Amerika ve daha sonra DUSA Kuzey Amerika’da Genel Müdür / Başkan olarak görev almıştır.

2004 yılında Sabancı Holding Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Grup Başkanlığı görevinin ardından, 2005 – 2010 yılları arasında Sabancı Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Hali hazırda yürttüğü Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra 2013 – 2022 yılları arasında Akkök Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ahmet C. Dördüncü Epsilon Kompozit’in Yönetim Kurulu Başkanı, Akkim ve Akiş GYO’nun Yönetim Kurulu Üyesidir. United Nations Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Dördüncü, International Paper Co. şirketinde de Yönetim Kurulu Üyesidir.

YÖNETİM KURULU'NUN DİĞER ÜYELERİ

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.