TR
EN
TR

EN

SOSYAL SORUMLULUK

ALMAN DERESİ PARKI DÖNÜŞÜMÜ

Akkök Holding, Beşiktaş’ın en çok ziyaret edilen parklarından Alman Deresi yürüyüş parkurunda kamusal alan dönüşüm projesi başlattı. Holdingin Beşiktaş Belediyesi ve Onaranlar Kulübü iş birliğinde hayata geçirdiği proje ile parktaki basketbol sahası ve çevresi tamamen yenilendi. Dönüştürülen mekanlar, açılış töreni ve etkinliklerle İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Parka kimlik kazandırma hedefiyle yürütülen projede kent mobilyası tasarımları ve saha zemin uygulamalarına başvuruldu. Bu kapsamda parktaki basketbol sahasının zeminine illüstrasyon tekniğiyle “diyalog” temalı hikâye aktarıldı. Ana hikâye, zeminde başlayıp çeşitli yüzeylere doodle ve lekelerle taşan bir şekilde tasarlandı. Basketbol sahasının yanındaki mekânda ise ana hikâye çerçevesinde, insanların birbirleriyle ve mekanla olan diyaloglarına hareket, dinlenme, izleme, yaratıcılık ve oyun temaları üzerinden yaklaşan bir topluluk alanı anlayışıyla kentsel mobilyalar tasarlandı. Böylelikle kolektif ve gözlemci bir anlayışla insanların hem kendileri hem de çevreleriyle bağlarını geliştirmeyi amaçlayan topluluk alanları oluşturuldu.

Projenin detaylarını basın bülteninde bulabilirsiniz.

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.