TR
EN
TR

EN

AKKİM

Türkiye’nin öncü kimyasal madde üreticisi Akkim Kimya, 1977’de Yalova’da kurulmuştur. 1000’i aşkın çalışanı ile 5 farklı lokasyonda faaliyet gösteren Akkim, ürün çeşitliliğiyle kimya sektöründe özel bir yere sahiptir. Klor-alkali ve türevleri, peroksitler, metilaminler, persülfatlar, bisülfitler, tekstil yardımcı maddeleri, kâğıt ve su kimyasalları, yapı kimyasalları ve plastik katkılarını kapsayan geniş ürün yelpazesiyle şirket, 6 kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 

Temel kimyasallar ve performans kimyasallarında birçok üründe pazar lideri olan Akkim; temizlik, hijyen, su arıtma, tekstil, kâğıt, endüstriyel kaplamalar, inşaat, plastik, gıda, metal, enerji, deterjan, sondaj ve madencilik sektörlerinin çözüm ortağıdır. Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği zengin ürün çeşitliliğiyle küresel standartlarda inovasyon yapabilen bir organizasyona dönüşmüştür. 

Akkim Kimya dünyanın lider kimyasal kaplama malzemeleri üreticisi olan Akcoat’u satın almış, 2016 yılında ultrafiltrasyon membran modülü yatırımıyla ileri teknoloji su arıtma sektörüne girmiş, Akkim Silikon Kimya şirketi kurularak yüksek teknoloji ürünleri olan silikon polimerleri üretimine başlamış, Almanya ve İspanya’da da şirketler satın alarak yatırımlarını uluslararası alana taşımıştır. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 2007 yılında imzalayan Akkim Kimya, kimya sektöründe sürdürülebilirlik alanında örnek şirketlerdendir.

ŞİRKET PROFİLİ

Şirket Adı: Akkim Kimya San. ve Tic. A.Ş.

Sektör: Kimya

Kuruluş Yılı: 1977

Çalışan Sayısı: 908

Basın Kontağı: elif.gonenc@akkim.com.tr

Telefon: 0 212 258 31 22

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.