TR
EN
TR

EN

AKİŞ GYO

Akkök Holding’in gayrimenkul sektöründeki şirketlerinden Akiş GYO, faaliyet gösterdiği bölgelerde yaşam kalitesini yükselten projeler hayata geçirmektedir. Şirket, Akbatı ile Akasya Alışveriş Merkezi projelerini başarıyla yürütmekte olup, alışveriş merkezi yatırımlarına alternatif olarak Bağdat Caddesi üzerinde cadde mağazacılığı projeleri de geliştirmiştir. Akiş GYO’nun bu alandaki operasyonel gayrimenkulü 2021 yılında Bağdat Caddesi’nde açılan ve Boyner markasına kiralanan Erenköy Apartmanı’dır. 

Akiş GYO, portföyünü çeşitlendirmek için ilk yurt dışı yatırımını İngiltere’deki bir konut projesine yapmıştır. Akiş GYO, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Global Compact katılımcısı olmanın yanında kendi sektöründe Borsa İstanbul’a kote şirketler arasında en yüksek Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’na sahiptir. Akiş GYO, kurumsal sürdürülebilirlik performansı üst düzeyde olan şirketlerin yer aldığı BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Ocak 2022-Ekim 2023 dönemindeki tek GYO olup, halihazırda sektörünün en yüksek puanıyla bu alandaki öncülüğünü sürdürmüş ayrıca Refinitiv Sürdürülebilirlik Platformu’nda küresel ölçekte sektöründeki en iyi ilk 10 firma arasındaki yerini almıştır. Akiş GYO aynı zamanda perakende ve gayrimenkul alanlarında inovasyonu desteklemek, girişim ekosisteminden sinerji yaratmak ve mevcut iş modelini sürdürebilir kılmak amacıyla girişimlerle işbirliği ve yatırım odaklı çalışmalar yürütmektedir.

ŞİRKET PROFİLİ

Şirket Adı: Akiş Gayrimenkul Ortaklığı Yatırım A.Ş.

Sektör: Gayrimenkul

Kuruluş Yılı: 2005

Çalışan Sayısı: 25

E-posta: info@akisgyo.com

Telefon: 0 212 393 01 00

Basın Kontağı: sule.terzioglu@akisgyo.com

HİSSE SENEDİ

Akkök Holding web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.