Akmerkez

İstanbul’un buluşma noktası

İstanbul’un günün her saatinde canlı ve hareketli merkezlerinden biri olan Etiler’de 1993 yılında açılan Akmerkez, o günden bu yana, bünyesinde yer alan seçkin marka ve mağazaları; alışveriş, eğlence ve yeme-içme alanlarıyla, keyifli deneyimlerin adresi ve kentin en gözde buluşma noktası olmuştur. Yılda ortalama 14 milyon misafirin konforu için özenle düşünülmüş detaylarla birçok ilke ev sahipliği yapan Akmerkez, seçkin çatısı altında iş, sanat, kültür ve eğlence çevrelerini bir araya getirmektedir.

En prestijli ödüller Akmerkez’e

Açıldığı günden bu yana dünya çapında en prestijli ödüllere layık görülen Akmerkez’in, IPRA, Marcom, Hermes, ICSC, Stevie Awards, International Property Awards gibi birçok uluslararası kuruluş tarafından ödüllendirilen projelerine her yıl yenileri eklenmektedir.

1995 ve 1996 yıllarında Uluslararası Alışveriş Konseyi (ICSC) tarafından “Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi” ve “Dünyanın en iyi alışveriş merkezi” ödüllerini almaya hak kazanan Akmerkez, dünyada bu iki ödüle birden layık görülen ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

2015 yılında ICTA tarafından ödüllendirilerek “Dünyanın En İyi Sineması” seçilen Akmerkez Cinema Pink, Türkiye’de ilk defa kullanılan 4K görüntü ve üstün ses sistemleriyle, sinemaseverlere benzersiz bir deneyim yaşatmaktadır.

Sosyal hayatın merkezi

Akmerkez, seçkin marka karması, ferah teras alanları, birbirinden şık restoran ve kafeleriyle İstanbulluların sosyal hayatının merkezi olmaya devam ediyor.

Sunduğu alışveriş merkezi uygulamaları arasında da öncü olan Akmerkez, Easy Point noktasında verdiği THY Miniport, click&collect, alışveriş ve teslimat, vestiyer ve emanet gibi hizmetlerle misafirlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

2015’te yenilenen yüzüyle açık hava keyfini de misafirlerine daha geniş bir şekilde sunan Akmerkez, şehirden bir nebze olsun uzaklaşmak isteyenleri Üçgen Teras’ta huzurlu molalara davet ediyor. Misafirlerin konforu için özel olarak tasarlanmış mimari detaylarla günün her saati açık hava keyfi sunan Üçgen Teras, ev sahipliği yaptığı renkli ve eğlenceli aktiviteler, konser ve festivaller ile de şehir hayatının yorgunluğunu unutturuyor.

Kentin merkezinde sürdürülebilir tarımı mümkün kılan Terasta Tarım Projesi

2016 yılında “Terasta Tarım Projesi” ile Türkiye’de ilk kez bir alışveriş merkezinin çatısında sürdürülebilir ve yerel tarımı hayata geçiren Akmerkez, doğal yaşama destek olmak, kentsel tarımı, bilinçli beslenmeyi, etik ve yerel gıda üretimini daha çok kişiye yayabilmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Uluslararası alanda birçok ödül sahibi olan proje, hem şehirde kendi gıdasını yetiştirmek isteyen misafirler ve gastronomi öğrencileri için bir rol model oluşturuyor, hem de gıda sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı etkinlik ve davetler ile çevresel duyarlılığı geniş kitlelere yaymaya devam ediyor. Haftanın belirli günleri ziyaretçilere açık olan teras bahçesini, permakültür uzmanları eşliğinde gezmek ve sürdürülebilir tarım örneklerini gözlemlemek için Akmerkez Instagram hesabı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Çocuklar, yalnızca kendileri için tasarlanan Kids Zone’de özgürce vakit geçiriyor

Çocukların, onlara özel olarak yaratılmış bir alanda dinlenme imkânı bulabileceği, kendilerini özgür ve rahat hissedeceği, diledikleri gibi oyun oynayabileceği bir platform olan Kids Zone, Nisan 2019’da Akmerkez Food Court’ta açıldı. Akmerkez’in minik misafirlerinin özgürce zaman geçirebilmesi ve rengârenk bir dünyayı keşfe çıkabilmesi için tasarlanan Kids Zone alışveriş merkezinin açık olduğu saatler boyunca çocukları ağırlıyor.

Akmerkez’de anneler de kendilerine özel bir etkinlik ve sosyalleşme alanına sahip

Akmerkez, Ekim 2019 tarihinde hayata geçirdiği Anne&Çocuk Buluşma merkezi ile hem anneler hem de çocuklar için özel olarak tasarlanan bir etkinlik ve sosyalleşme alanı yarattı. Akmerkez alt katta, her gün saat 10.00-19.00 arası ücretsiz olarak hizmet veren buluşma merkezi; anne etkinlikleri, bebek ve çocuklar için atölyeler, ebeveyn seminerleri, anne-babalar için dinlenme imkânı ve çocuklar için oyun alanlarıyla misafirlerine konforlu ve keyifli zaman geçirme fırsatı sunuyor.

Akmerkez Residential Apartments

1994 yılında aynı çatı altında hayata geçen Akmerkez Residential Apartments, kullandığı modern teknoloji ve estetik çizgisi ile sakinlerini güvenle ağırlıyor. 100 yılın en iyi tasarımcılarından biri olarak kabul edilen Aziz Sarıyer’in kreatif danışmanlığında yenilenen Akmerkez Residential Apartments, konfor ve fonksiyonelliği bir arada sunuyor.

Sektörler