Yetenek Tohumlarını Attılar 
Takımlarıyla Fark Yarattılar !
 
Türkiye'nin önde gelen gruplarından Akkök Şirketler Grubu’nun, üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve yeteneklerini keşfetmek amacıyla başlattığı 'Akkök Yetenek Tohumları' projesinin ikincisi bu yıl farklı bir yapı ve yepyeni bir içerikle gerçekleştirildi.
 
Akkök Yetenek Tohumları Kampında yer almak isteyen öğrencilerin facebook üzerinden katılarak kıyasıya mücadele ettiği yarışmada hem bilgi hem eğlence biraradaydı.
 
Akkök Şirketler Grubu'nun, üniversiteli gençlerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak amacıyla başlattığı “Akkök Yetenek Tohumları” projesi bu yıl iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. Gençlerin yoğun olarak kullandığı online platformda yapılan yarışmada, ön elemeyi geçen öğrenciler iki günlük kampa davet edildi. Kamp süresince çeşitli kişisel gelişim eğitimleri ve workshoplara katılan öğrencilerin performansları Akkök Grup Şirketleri üst düzey yöneticilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilerek dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
İki etaplı yarışmanın bu yılki birincileri, "İTÜ CHE" grup adıyla yarışmaya katılan İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri Antoni Tekeli, Bahadır Kaya ve Anıl İbis oldu. İkincilik ise "Parametre" adıyla yarışan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin olurken, üçüncülüğü kazanan Marmara Üniversitesi’nden "Marun" grubu oldu.
 
Akkök Grup Şirketlerini Tanıyan Öğrenciler Öne Geçti
 
Akkök Yetenek Tohumları yarışmasında katılımcılar için zorlu ama bir o kadar da eğlenceli bir süreç hazırlandı. Yarışmanın ilk etabı internet üzerinden devam ederken, üniversitelerde Akkök Yetenek Tohumları yarışması için etkin duyurular ve tanıtım çalışmaları yapılarak öğrencilerle birebir görüşmeler gerçekleştirildi.
 
Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, 18 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında başvurusunu facebook adresi üzerinden yaparak yine aynı üniversiteden iki arkadaşına davet gönderip takımlarını oluşturdu. Bu takımlar facebook’ta ilgili yarışma sayfasında yer alan Akkök Grup Şirketleri ve faaliyet gösterdikleri sektörlere yönelik sorulan 15 adet çoktan seçmeli soruya doğru cevabı en kısa sürede vererek rakiplerini geride bırakmak için birbiriyle kıyasıya mücadele etti.
 
Yarışma sonucunda Bilkent, Boğaziçi, İTÜ, Marmara, ODTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitelerinden 6 grup kampa katılmaya hak kazandı. 3 kişilik grupların yarıştığı Yetenek Tohumları Kampı’nda öğrenciler, Akkök Şirketler Grubu çalışanlarıyla tanışma fırsatı yakalarken, çikolata atölyesi gibi eğlenceli aktivitelerle keyifli bir hafta sonu geçirdi. Takımlar ayrıca diktikleri fidanlarla Akkök Yetenek Tohumları Ormanı’nı yeşertecek ilk adımları atmanın heyecanını da yaşadı.
 
Alanında uzman eğitmenlerin verdiği "Kişisel Gelişim & Motivasyon" ve "İletişimde Fark Yaratın" başlıklı eğitimlerin ardından workshoplarda performanslarını ortaya koyan öğrenciler, ikinci gün sonunda tasarladıkları "Hayalimdeki Alışveriş Merkezi" konseptli GFK Türkiye’nin sponsorluğunda yapılan kolaj çalışmasıyla yaratıcılıklarını ortaya koydu.
 
Her aşamada yapılan değerlendirmeler sonucunda yarışmada kazanan gruplar hediye kredi kartlarının sahibi oldu.