Akkök Holding’in enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketleri Akenerji, SEDAŞ ve Sepaş Enerji’dir.
 
Türkiye’de otoprodüktör grubu statüsünde kurulan ilk elektrik üretim şirketi olan Akenerji, sektördeki 25 yılı aşan deneyimi ile elektrik üretiminin yanı sıra, toptan enerji ticareti konusunda da faaliyet gösteren entegre bir enerji şirketidir.Akenerji, üretimde kaynak çeşitliliğine ulaşmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim yatırımlarına 2005 yılından itibaren ağırlık vermiştir. Kademeli olarak devreye aldığı rüzgar ve hidroelektrik santralleri ile toplamda 388 MW yenilenebilir enerji kaynağına dayalı üretim kapasitesine ulaşmıştır. Tek başına Türkiye enerji ihtiyacının %3.1’ini karşılayacak kapasiteye sahip Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’ni Temmuz 2014’te devreye alan Akenerji’nin mevcut kurulu gücü 1.211 MW seviyesindedir.
 
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce İllerini kapsayan toplam 4 İl, 45 ilçe, 47 belediye, 1.441 köyde, 1.6 milyon tüketiciye ve 3.4 milyon nüfusa 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti veren elektrik dağıtım şirketidir. Akkök Holding ile Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Grubu’un oluşturduğu AkCez ortak girişimi bünyesinde faaliyet göstermektedir.
 
Sepaş Enerji, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’nin görevli tedarik şirketi olmasının yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanındaki 1.6 milyon müşterisine elektrik tedarik hizmeti vermekte ve çalışma alanını her geçen gün genişletmektedir. Müşterilerine bölgesel pazarlarda arz ve talep dengesini dikkate alarak, hızlı, müşteri odaklı, saygın ve yaratıcı çözümler sunan Sepaş Enerji, sektördeki mevcut konumunu daima bir adım ileriye taşıma gayreti ile paydaşlar için sürdürülebilir değerler yaratmayı ve dünya standartlarında öncü bir şirket olmayı hedeflemektedir.